> Polietylen PE
> Poliamid PA
> Poliacetal POM
> Teflon PTFE
> Poliwęglan CE
> Pleksa PMMa
> PET PET
> PVDF PVDF
> PEEK PEEK
> Inne
Polietylen PE
Polietyleny należą do miękkich i elastycznych termoplastów. Są to tworzywa częściowo krystaliczne, różniące się ciężarem cząsteczkowym, krystalicznością i strukturą.
Polietylen w postaci półwyrobów (płyty, wałki, rury) występuje w trzech podstawowych odmianach: PE 300, PE 500, PE 1000, różniących się między sobą przede wszystkim właściwościami mechanicznymi. Dla znaczącego obniżenia ceny na rynku gotowych półwyrobów wprowadzono także zanieczyszczone odmiany polietylenu PE 1000 i PE 500, zwane regeneratami. Regeneraty te składają się w około 40% z tzw. przemiału (np.: polietylen przetworzony wcześniej i zmielony).
Polietylen, ze względu na swe liczne zalety: chemiczne, mechaniczne, plastyczne, termiczne i inne, znalazł szerokie zastosowanie w dzisiejszym, nowoczesnym przemyśle maszynowym. Jego bardzo dobre właściwości skrawające sprawiają, że wykonuje się z niego szereg różnorodnych części maszyn, pracujących przede wszystkim w przemyśle rozlewniczym, spożywczym, chemicznym, kosmetycznym i motoryzacyjnym.
Właściwości:
Właściwości PE 300
Zastosowanie PE 300:
Polietylen PE 300 jest tworzywem miękkim, dobrze skrawalnym, wykonuje się z niego różnego rodzaju obudowy zbiorników, wykładziny, mało obciążone elementy mechaniczne.
Właściwości PE 500:
Zastosowanie Polietylen PE 500:
Polietylen PE 500 jest tworzywem dobrze skrawalnym, szczególnie zalecanym do kontaktu z żywnością. Z uwagi na jego właściwości, takie jak: neutralność zapachowa, łatwość utrzymania w czystości czy odporność na ścieranie, najczęściej stosowany jest na stoły rzeźnicze, blaty rozbiórcze itp.
Właściwości PE 1000:
Zastosowanie PE 1000
Polietylen PE 1000 jest bardzo mało ścieralny, posiada właściwości samo smarowne, używany jest do wyrobu różnego rodzaju prowadnic łańcuchowych, profili ślizgowych, ślimaków prowadzących itp.